Darłówko dla energicznych – plaża, aquaparki i rowery

Darłówko jest nadmorską częścią miasta Darłowo, a przy okazji bardzo popularnym nadmorskim kurortem, który przyciąga w te strony wielu turystów. Atutem urlopu w Darłówku jest fakt, że można wypocząć tutaj zarówno na plaży, jak i wśród zabytków Darłowa. Niewątpliwą zaletą jest także lokalna baza noclegowa. Znaleźć tutaj można kilka dużych ośrodków wczasowych oraz hoteli. Darłówko oferuje miejsca na sen w wielu prywatnych kwaterach i mniejszych pensjonatach. Kolejne miejsca do spania znajdziemy w centrum Darłowa, np. w okolicach rynku oraz zamku.

Darłówko to przede wszystkim szeroka i piaszczysta plaża. Jest ona podzielona na dwie części – zachodnią oraz wschodnią, co związane jest z ujściem rzeki Wieprza do morza. Łącznie, plaż na terenie Darłówka jest jednak 20 km, więc każdy znajdzie miejsce dla siebie. Na plażach znajdziemy dmuchane zjeżdżalnie, boiska do gry w siatkówkę czy piłkę nożną, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Tam możemy skorzystać też z innych atrakcji, jak rejs na dmuchanym bananie albo na skuterze. Możemy się także wybrać w okolice portu w Darłówku, gdzie organizowane są rejsy wycieczkowe oraz całodzienne wyprawy na pokładzie kutrów rybackich.

W porcie obejrzymy też piękne jachty, a niedaleko zobaczymy ciekawą konstrukcję mostu i wdrapiemy się na wieżę latarni morskiej. W Darłówku możemy także skorzystać z oferty Aquaparku Balticlandia, który znajduje się przy Ośrodku Wczasowym Jantar. Znajdziemy tam duży basen, zjeżdżalnie, bicz wodny oraz jacuzzi i bar. Można tutaj także zapisać się na naukę pływania czy aqua aerobik. Drugi park wodny znajduje się przy hotelu Jan w Darłowie. Znajdziemy tam również baseny, zjeżdżalnie i jacuzzi, ale także basen z morską wodą, kręgielnię, gabinet odnowy biologicznej czy restaurację. Jest to idealny wybór, gdy pogoda przestaje dopisywać.

Jeśli jednak świeci słońce, to warto pozostać na zewnątrz i korzystać z dobrej pogody i korzystnego mikroklimatu. Możemy wybrać się na spacer albo do jednej z wielu wypożyczalni sprzętu sportowego. Tam wypożyczymy rowery, którymi możemy wybrać się np. na Pętlę Szlakiem Cystersów lub na Dużą Pętlę Nadmorską. Po drodze zobaczymy ciekawe zabytki, rezerwaty przyrody i wiele innych ciekawych miejsc. Tras w okolicach jest dużo i starczy ich bez wątpienia na cały nasz urlop.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Darłówko dla energicznych – plaża, aquaparki i rowery

  1. Elo78 pisze:

    Wreszcie jakieś atrakcje na wysokim poziomie! aquapark jacuzzi to jest to 🙂

Dodaj komentarz