Gdzie zajrzeć w Węgierskiej Górce?

Węgierska Górka to zupełnie niewielka miejscowość, od pewnego czasu coraz bardziej popularna wśród turystów. Jest ona położona w województwie śląskim, w bliskiej odległości od Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach przeprowadzono tu wiele inwestycji, które sprawiły, że zarówno baza noclegowa [], jak i tutejsze atrakcje turystyczne stały się bardziej ciekawe dla przyjeżdżających w te strony turystów. Dlaczego warto wybrać się do Węgierskiej Górki na przykład na urlop? Co powinniśmy zobaczyć, przebywając w tych okolicach?

Na pewno jednym z ważniejszych miejsc, które są istotne dla każdego turysty jest Aleja Zbójników. Znajdziemy tu kilka olbrzymich rzeźb, przypominających o najsłynniejszych postaciach z tych okolic. Warto wspomnieć tutejsze historie na temat zbójnictwa, ponieważ bardzo prężnie rozwijało się ono właśnie w okolicach Beskidu Śląskiego [➠http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Beskid-Slaski;3876582.html]. W planach jest dalsza rozbudowa tego ciekawego turystycznie miejsca.

Przebywając w tych okolicach, koniecznie powinniśmy wybrać się również na spacer bulwarem nad Sołą. Nad tą przepływającą przez Węgierską Górkę rzeką, stworzono niesamowity most, który stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych miejscowości. Został on wykonany z afrykańskiego drewna, co niewątpliwie podnosi jego atrakcyjność. Spacery bulwarem nad Sołą to świetna okazja na przykład do romantycznej wyprawy we dwoje. Nic więc dziwnego, że to miejsce także cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Będąc na miejscu nie zapomnijcie wybrać się do Kotliny Kłodzkiej [➠http://www.bluetime.pl/kotlina-klodzka-pod-ziemia-819/]. To niedaleko położony obszar, który także zaskoczy Was swoim pięknem i możliwościami spędzania czasu.

Powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę również na historyczny aspekt Węgierskiej Górki. W miejscowości odbywały się bardzo ważne zmagania z hitlerowcami i miejscowość wpisała się w historię II wojny światowej. Warto zauważyć, że w tej okolicy znajduje się kilka fortów, które są niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów. Można je zobaczyć na własne oczy i przekonać się, jak istotne znaczenie miała wioska zwana “Westerplatte Południa” dla przebiegu wojny. Węgierska Górka to dość mało doceniane, ale coraz bardziej popularne miejsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Gdzie zajrzeć w Węgierskiej Górce?

 1. Olga pisze:

  Nad Sołą jest rzeczywiście uroczo, mieliśmy z koleżanką niedaleko noclegi. 🙂

 2. arturKról pisze:

  Ja polecam również Kotlinę, i podpisuje się pod tym co piszą autorzy ;))

 3. fufik pisze:

  Jestem ciekawa kosztów wyprawy we dwoje na weekend razem z noclegami.

 4. Dżasta pisze:

  Węgierska Górka to malownicza miejscowość, za podziwianie widoków na szczęście się nie płaci, a noclegi nie są drogie, więc koszty wyprawy nie będą wysokie 🙂

Dodaj komentarz