Najciekawsze zakątki Mrągowa

Mrągowo położone w województwie warmińsko-mazurskim zachwyca ze względu na swój krajobraz. Zgodnie z podziałem geograficznym leży ono na Pojezierzu Mrągowskim, które jest częścią Pojezierza Mazurskiego. Na terenie Mrągowa znajduje się duża liczba jezior oraz pagórków pochodzenia lodowcowego z Wzniesieniem Wyszemborskim, które wpływa na kształtowanie się specyficznego mikroklimatu w mieście i najbliższej okolicy. Wszystkie te geograficzne udogodnienia sprawiają, że miejsce to cieszy oko każdego turysty i wszystkich miejscowych mieszkańców.

Mrągowo obfituje w tereny zielone, piękne krajobrazy, ale również ciekawe zakątki, które z pewnością warto zobaczyć przyjeżdżając na urlop . Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Amfiteatr nad Jeziorem Czos, który powstał w latach 80. XX wieku i jest miejscem wielu imprez kulturalnych, m. in. Pikniku Country, Mazurskiej Nocy Kabaretowej czy też Festiwalu Muzyki Kresowej. Kolejnym bardzo ciekawym miejscem jest Miasteczko Mrongoville, tj. miasteczko w stylu dzikiego zachodu położone na peryferiach miasta, do którego można dojechać drogą krajową nr 59 w kierunku Giżycka. Warto również zobaczyć Plac Piłsudskiego, gdzie kiedyś były organizowane imprezy plenerowe, m.in. Piknik Country w Mieście, Festiwal Golonki, Wieczór Cygański, które teraz odbywają się w odnowionym Amfiteatrze. Obecnie znajduje się tam parking oraz postój taksówek. Idealnym miejscem na spacery, zarówno te za dnia, jak i te wieczorne jest promenada i molo nad jeziorem Czos. Promenada z brukiem zaczyna się od plaży na osiedlu grunwaldzkim, dookoła jeziora Czos, natomiast kończy się na pensjonatach za amfiteatrem na Jaszczurczej Górze. Dodatkowo pospacerować można również po skwerze Jana Pawła II, czyli zieleńcu położonym w centrum Mrągowa o powierzchni około 1 hektara, który otoczony jest ulicami: Roosevelta, Ratuszową, Kościelną oraz Nadbrzeżną. Imprezy plenerowe, które umilają spędzanie czasu w Mrągowie turystom oraz wszystkim mieszkańcom, odbywają się w małym amfiteatrze w mieście położony nad jeziorkiem magistrackim w centrum miasta, tj. na Placu Unii Europejskiej. Ci, którzy pragną poznać trochę historii powinni udać się do Muzeum Sprzętu Wojskowego, założonego w 2010 roku przez mrągowskiego kolekcjonera, Sławomira Trzeciakiewicza.

Wszystkie te zakątki są warte obejrzenia choć jeden raz. Dlatego warto zostać w Mrągowie na dłużej, żeby zobaczyć je wszystkie. Turyści mogą skorzystać z szerokiej oferty noclegowej (noclegi Mrągowo ➦ spis Meteora) w miejscowości. Ci bardziej wymagający mogą zatrzymać się w Hotelu Mercure Mrągowo Resort&Spa, a którym do szczęścia nie jest tak wiele potrzebne mogą skorzystać z noclegu w Pensjonacie Wileńskim w Mrągowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz