Ogrody Sensoryczne w Tyliczu

Pozostając w temacie gór, z Ustrzyk Dolnych wędrujemy do Tylicza. Jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście są Ogrody Sensoryczne. Cieszą się one naprawdę dużym uznaniem, gdyż jest to duża atrakcja zarówno pod kątem przyrodniczym, jak i dydaktycznym. Z racji tego coraz większa liczba osób chętnie decyduje się na przyjazd do Tylicza z całą rodziną.

Ogrody to miejsce przeznaczone przede wszystkim do aktywnego wypoczynku, ale idealnie nadaje się również do uskuteczniania zdrowotnych spacerów. Mogą się one jednocześnie okazać ciekawe pod kątem przyrodniczym i edukacyjnym. Skorzystać tam można z wielu różnorodnych atrakcji, takich jak siłownie zewnętrzne. Znajduje się tam mała architektura, liczne strumyki, ale też można podziwiać można przy okazji piękne widoki bliskiej okolicy gór. Ta baza noclegowa (noclegi Tylicz w Meteorze – szukaj i wybieraj) jest rajem na ziemi dla turystów, dlatego jest tak często przez nich odwiedzana.

Przede wszystkim rośliny, które się tam znajdują są dokładnie opisane, więc można poszerzyć wiedzę na ich temat. Ogrody są innym typem niż wszystkie te, które do tej pory człowiek znał. Wszystko polega w nich na tym, aby poznawać je zmysłami. Wykorzystuje się więc tutaj nie tylko oczy, ale i nos, a także uszy. Jak widać, miejsce to jest bardzo szczególne i na pewno warto się tam wybrać przynajmniej raz. Zwiedzenie całego ogrodu zajmie zainteresowanym kilka godzin, ale nikt nie będzie się tam nudził, o czym wiele osób zdążyło się już przekonać.

W tych ogrodach często można zauważyć niezwykle rzadkie gatunki roślin, tereny zielone są tutaj naprawdę piękne. Miejsce to idealnie nadaje się na romantyczne spacery dla dwójki zakochanych osób. Jest ono bardzo zadbane i estetyczne, więc spędzanie tam czasu to czysta przyjemność dla turystów z różnych stron świata. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do Tylicza, gdzie można napotkać wiele atrakcji turystycznych na najwyższym poziomie. W grę wchodzą przede wszystkim znajdujące się tam zjawiska, które kryją w sobie wiele tajemnic. Można się dzięki nim dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o roślinach, ale także, jak je poznawać wszystkimi ludzkimi zmysłami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Ogrody Sensoryczne w Tyliczu

 1. Bogusia pisze:

  Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym miejscu, dopiero autorzy bloga zwrócili moją uwagę. Musi tam być Bardzo pięknie.

 2. Hanka43 pisze:

  Ja widziałam ogrody w Białymstoku, w Parku Branickich.

 3. Józia pisze:

  Wszystkie tereny gdzie można podziwiać piękną przyrodę są warte odwiedzenia,w Polsce mamy ich na szczęście pod dostatkiem.

 4. Pelagia pisze:

  Ja uwielbiam parki, mogłabym zwiedzić wszystkie na terenie naszego kraju. 🙂 Widziałam ciekawy w okolicach Przemyśla oraz Łodzi.

Dodaj komentarz