Podziemny Kraków

Ponad sześciomiesięczne badania archeologiczne na Rynku Krakowskim rozpoczęły się późnym latem 2005 roku, jednak z pół roku stworzyły się lata, a dokładnie 5 lat, podczas których powstawał niesamowity obraz Krakowa za czasów kupieckich. Krakowski Rynek, Stare miasto czy Ratusz są miejscem niezwykłym, pod Rynkiem Starego Miasta odkryto zabytki z dawnej epoko Krakowskiej.
Efekty tych ponad pięcioletnich badań zobaczyć można na podziemnej wystawie na Rynku Krakowskim. Całe średniowieczne miasto ukazane jest na podziemnej wystawie pod krakowskim Rynkiem, nikt się nie spodziewał, że aż taką niespodziankę szykuje Kraków dla turystów i mieszkańców.

Zwiedzanie Podziemia Rynku to jak podróż w przeszłość, zobaczenie miejsc, o których nie śniło się żadnego turyście.
Może nie wszyscy turyści o tym wiedzą, ale spacerując alejkami muzeum, spacerujecie pod samymi Sukiennicami, a na wystawach zobaczyć można: cmentarzysko z XI wieku, rekonstrukcję kupieckiego kramu, Kramy Bogate, Wielką Wagę, Dawne bruki Sukiennic.
Podziemia Krakowskiego Rynku są jednym z najmłodszych oddziałów Muzeum historycznego. 24 Września 2010 zostało otwarte to muzeum, każdy ma nadzieję, że dzięki niemu można będzie poznać Kraków od środka.
Około 700 eksponatów, około 500 elektronicznych zabytków i 600 rekonstrukcji filmów w 3D, 7 manekinów i makiet to wszystko znajdziecie w Podziemiach Krakowskich.