Świeradów-Zdrój miejscem dla każdego

Świeradów-Zdrój leży w dolinie rzeki Kwisy, którą w odległej przeszłości zamieszkiwała słowiańska ludność. Wiążą się z nią nawet różnego rodzaju legendy i opowieści, które nie wiadomo, czy mają coś prawdziwego, z pewnością jednak dodają miastu tajemniczości i wyjątkowości. Świeradów jest znanym uzdrowiskiem, w którym leczy się przede wszystkim choroby krwi, a także dolegliwości reumatyczne i wiele innych schorzeń.

Najbardziej chyba znanym budynkiem w mieście jest Dom Zdrojowy, umiejscowiony ponad doliną Kwisy, u samego podnóża Stogu Izerskiego. Został wybudowany na samym początku XX wieku. Bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym elementem Domu Zdrojowego jest wieża zegarowa, wznosząca się przy jednej z trzech części budynku. Ma ona wysokość aż 46 metrów. Przy wejściu do Domu Zdrojowego znajduje się pijalnia wód, są również dwa tarasy widokowe, rozciągające się na długości aż 160 m każdy. Pomiędzy nimi, urządzona została sztuczna grota, gdzie zobaczyć można interesujące nacieki.

Przebywając w Świeradowie-Zdroju, trzeba odwiedzić Muzeum Zdrojowe. Kiedyś znajdowała się tutaj pijalnia wody mineralnej. Niemal każdy, kto tu przebywa, chętnie wybiera się na spacer deptakiem, w który przekształcona została ulica Zdrojowa. To miejsce wprost idealne do spędzenia miło czasu z rodziną czy z przyjaciółmi. W Świeradowie znajduje się wiele pięknych, imponujących willi, w których w większości wynająć można niedrogie noclegi [więcej: Świeradów-Zdrój noclegi]. Każdy, kto nie ma jeszcze planów na najbliższe wakacje bądź urlop, powinien rozważyć przyjazd do Świeradowa. To właśnie tutaj czeka na nas cisza, spokój, bliskość natury. Każdy, kto ceni sobie miejsca, w których naprawdę można wypocząć, z pewnością będzie zachwycony. Co więcej, Świeradów-Zdrój tętni życiem nie tylko latem, ale także zimą, kiedy w mieście rządzą narciarze i miłośnicy innych zimowych sportów. Fakt ten sprawia, że jest to rejon wprost wymarzony na spędzenie ferii zimowych, przepełnionych atrakcjami i niezwykłymi przygodami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz